http://mihanhamkar.com/register.php?reagent_id=3815 همکاری در فروش فایل میهن همکار
یکشنبه ۱ اردیبهشت سال ۱۳۹۸

پروژه زندگی عبادی سیاسی امام سجاد (ع)
نام :پروژه زندگی عبادی سیاسی امام سجاد (ع) :قیمت : 9800 تومان
پایان نامه جهت اخذ درجه کارشناسی
عنوان کامل: زندگی عبادی سیاسی امام سجاد (ع)
دسته: احکام و معارف اسلامی
فرمت فایل: WORD (قابل ویرایش)
تعداد صفحات: 137
________________________________________________________
بخشی از مقدمه:
امام سجاد (عَلیهِ السّلام) ، چهارمین پیشوای شیعه و ششمین آفتاب آسمان عصمت و طهارت است که در بحرانی‌ترین شرایط تاریخ اسلام عهده دار امر امامت امر گردید و قافله اسلام را از تاریکی‌های دوران حکومت بنی امیه به سلامت عبور داد و شیعه را از نابودی مصون داشت .
امام سجاد (عَلیهِ السّلام) در روزگاری می‌زیست که همه صدا‌ها خاموش شده بود و امویان دارهایی را که برافراشته بودند همچنان نگه داشته و خون‌های مطهری را که ریخته بودند نمی‌شستند تا درس عبرتی باشد برای همه آنان که هنوز نفسی در سینه دارند و  زمزمه‌ی زیر لب ، تا مبادا لب به سخن بگشایند و دودمان اموی را بر باد دهند .
آری ، امام سجاد (عَلیهِ السّلام) در چنین روزگاری قافله سالار راهیان نور شد . قافله ای که ضربات سهمگینی بر پیکرش وارد شده و امویان این قافله را نابود شده می‌پنداشتند .
وقتی نگذاشتند که امام سجاد (عَلیهِ السّلام) ، بعد از واقعه عاشورا ، ندای حقیقت را بر فراز منبر جدش رسول الله (ص) فریاد کند آن امام همام در دل شب با دعا و نیایش ، عالی‌ترین روز دینداری و حق طلبی را به یارانش ابلاغ کرد . و باران نیازهای شبانه اش ، صحیفه ای از معارف و رهنمود‌ها و درس‌ها تدارک دید و با سجده‌های طولانی اش قیامها را شکل بخشید .
زمانی که دشمن اجازه نداد او درمیان یارانش و در جمع پیروانش حضور علنی داشته باشد ، آن حضرت با خلوت خویش جمع امویان را ضعیف ساخت و آرامش آن‌ها را بر هم زد ! به راستی که امام سجاد (عَلیهِ السّلام) محراب نیایش را میدان مبارزه با سیاست‌ها و تبلیغات امویان تبدیل کرد و از دعا که نرم‌ترین شیوه گفتاری است حربه ای برنده علیه دشمنان دین و منکران ولایت پدید آورد . او در مجلس یزید که خونخوارترین و بی رحم‌ترین بیدادگاه تاریخ بود با چنان شهامت و شجاعتی از حریم شهیدان کربلا دفاع کرد که نجوای سخنانش برای همیشه در گوش زمان و تاریخ باقی ماند.
امام سجاد (عَلیهِ السّلام) ، در آن مجلس و نیز در بقیه عمر خویش با منش و رفتار خود برای همه‌ی دشمنان به اثبات رسانید که در حلم ، علم ، فصاحت ، شجاعت مانند اجداد طاهرینش سرآمد خلق است . از آن پس هرگاه صدای نیایش امام سجاد(عَلیهِ السّلام) بلند می‌شد همه درد‌ها و رنجهایی که از سوی غاصبان ولایت و خلافت بر خاندان عصمت رفته بود پدیدار می‌گشت .
از نوای گرم و مهربان دعاهایش چیزهایی زیادی می‌توان دریافت ، ندای توصیه‌ی رسول خدا (ص) ، صلابت امیرالمونین علی (عَلیهِ السّلام) و رنجهای حسن بن علی (عَلیهِ السّلام) و مظلومیت‌های حسین (عَلیهِ السّلام) سالار شهیدان کربلا .
و اکنون به شناخت ابعاد وجودی آن زینیت بخش تقوا پیشگان می‌نشینیم . بدان که امید که مائده امداد‌های الهی ، در این مسیر یاری و توانمان بخشد .

جهت دانلود محصول اینجا کلیک نمایید

دیدگاه ها و نقطه نظرات

پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.*

*

همکاری در فروش فایل میهن همکار